انتخاب رنگ لباس در 3 گام (سال 1402)

مقاله انتخاب رنگ لباس 1401

اکثر مردم یک رنگ مورد علاقه دارند، اما رنگ مورد علاقه شما ممکن است بهترین گزینه برای انتخاب رنگ لباس هایی که قرار است بپوشید، نباشد. هر کسی یک گروه منحصر به فرد از رنگ ها دارد که ظاهری بسیار خوب به او می‌بخشند و در عوض گروهی از رنگ‌ها هم هستند که ظاهری بد را برای شما به وجود می‌آورند.

در واقع هماهنگی رنگ های مناسب با هم، تفاوت بین یک لباس خیره کننده و یک لباس زشت را ایجاد می کند. در این مقاله قرار است در سه بخش به شما کمک کنیم تا در انتخاب رنگ لباس برای خود و دیگران استاد شوید.

گام اول : پیدا کردن مشخصات رنگی شما

1.  ته رنگ پوست خود را مشخص کنید

کاملا مشخص است که شما ترجیح می‌دهید بیشتر به سمت رنگ‌هایی بروید که با ته رنگ پوست شما مطابقت دارند. باید حواسمان باشد در حالی که رنگ های پوست متفاوت است، فقط دو ته‌رنگ وجود دارد: گرم و سرد.

پوست گرم دارای رنگ زرد یا نارنجی است، در حالی که پوست سرد رنگ آبی یا صورتی کم رنگ دارد.

ته رنگ پوست خود را مشخص کنید

دو راه اصلی برای تشخیص اینکه شما در کدام دسته هستید وجود دارد:

تست رگ:

به رگ‌های مچ دست یا کف دست خود نگاه کنید. افرادی که ته رنگ گرم دارند رگ‌های سبز رنگ دارند، در حالی که افراد با ته رنگ سرد دارای رگ‌های آبی یا بنفش هستند.

تست جواهرات:

در زیر نور طبیعی خورشید، یک دستبند نقره روی یک مچ دست و یک دستبند طلا در مچ دیگر ببندید. به هر دست خوب نگاه کنید و ببینید که کدامیک به شما بیشتر می‌آید. اگر دستبند طلایی است، ته رنگ شما گرم و اگر نقره ای بهتر به نظر می رسد، ته رنگ شما خنک یا همان سرد است.

مقاله پیشنهادی: چگونه استایل شیک داشته باشیم ؟

2. تشخیص رنگ گرم از سرد چگونه است؟

یک قانون کلی این است که رنگ های گرم رنگ زرد دارند، در حالی که رنگ های سرد رنگ آبی دارند. درک این دوگانگی نیازمند تمرین است. در پایین می‌توانید فهرست کلی رنگ های گرم و سرد را ببینید:

 • گرم: قرمز، نارنجی، زرد، سبز زرد
 • خنک: سبز ، آبی، بنفش

3. در نظر گرفتن سایه‌ی پوست

علاوه بر رنگ‌های زیرین، رنگ پوست اصلی شما نیز می‌تواند تعیین کند که کدام گروه از رنگ‌ها برای شما بهتر به نظر می‌رسند و شما را جذاب تر نشان می دهد.

یک قانون در انتخاب رنگ لباس خوب این است که رنگ هایی که با پوست شما تضاد واضحی ایجاد می کنند، جذاب تر هستند. اگر پوست شما تیره است، رنگ های نارنجی و زرد اشباع شده تقریبا همیشه عالی به نظر می رسند، حتی اگر ته رنگ شما سرد باشد.

انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست
تبدیل رنگ پوست به رنگ دیگر

به همین ترتیب، “سنگ‌های جواهر” پررنگ مانند زمرد، یاقوت سرخ و آمتیست بدون توجه به ته رنگ پوست باعث می‌شوند پوست روشن جذاب‌تر به نظر برسند.

4. پوشیدن تاپ و روسری که رنگ چشمان شما را به نمایش می‌گذارد

اگر می‌خواهید چشم‌هایتان را پاپ کنید، مطمئن شوید که رنگی جذاب در فاصله نزدیک به آنها وجود دارد. شما می خواهید رنگی را انتخاب کنید که دقیقاً با چشمان شما مطابقت داشته باشد یا برعکس رنگی که بیشترین تضاد را با چشمان شما ایجاد کند.

رنگ های قرمز تیره، آشکار کننده غنای چشم‌های قهوه‌ای هستد و همچنین مانند یک مکملی خیره‌کننده، برای چشم‌های روشن عمل می‌کنند.

گام دوم : انتخاب رنگ‌های خنثی

1. انتخاب شش شی که هر کدام رنگ خنثی متفاوتی دارند

شش رنگ خنثی که شامل خاکستری روشن و تیره، قهوه ای روشن و تیره، سرمه ای و مشکی هستند، وجود دارد. رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای دارای تنوع گرم و سرد هستند، بنابراین برای انتخاب رنگ لباس رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با مشخصات رنگ شما مطابقت داشته باشند.

2. هر شی را کنار صورت خود نگه دارید و خوب نگاه کنید

این کار را زیر نور طبیعی خورشید و با یک آینه دستی انجام دهید. سعی کنید با خوب نگاه کردن متوجه شوید که کدام رنگ ظاهر شما را بهتر، چشمان شما را درخشان تر و پوست شما را سالم تر نشان می دهد.

باید از رنگ‌های خنثی که پوست شما را گلگون یا زرد نشان می‌دهند، اجتناب کنید. اگر در انتخاب مشکل دارید، می‌توانید نظر یکی از دوستان شیک‌پوشتان را بپرسید.

3. یک یا دو رنگ خنثی را انتخاب کنید

رنگ‌های خنثی نقش مهمی در کمد لباس شما دارند. رنگ اکثر شلوارها، لباس‌ها، کت‌ها و کفش‌های شما باید رنگ‌های خنثی انتخابی شما باشند. از طرفی از ترکیب خنثی ها در ست کردن لباس خود خودداری کنید زیرا انتخاب رنگ لباس خنثی شما را بی روح، خسته و افسرده نشان می دهد.

 

گام سوم : در انتخاب رنگ لباس های خود هماهنگی ایجاد کنید.

1. لباس رنگی را انتخاب کنید که با ته رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد:

تعدادی از رنگ‌ها را بر اساس سایه پوست خود از گروه رنگ‌هایی که دارید، انتخاب کنید و آنها را به عنوان رنگ های اصلی خود قرار دهید. این قسمت می تواند مشکل ساز باشد، بنابراین حتما تست آینه را انجام دهید تا مطمئن شوید که این انتخاب رنگ لباس برای شما عالی هستند.

از نظر تئوری، می توانید هر تعداد رنگی که می خواهید انتخاب کنید. با این حال، این تعداد با توجه به اندازه بودجه، کمد و صبر شما برای هماهنگ کردن لباس ها محدود می شود.یک انتخاب رنگ لباس خوب معمولا از یک رنگ خنثی و یک رنگ اصلی با مقدار کمی رنگ تند و یا جیغ تشکیل می شود. استفاده بیشتر از این رنگ در یک زمان باعث می شود لباس شلوغ به نظر برسد.

2. از لوازم تزئینی (کمربند و …) خود برای رنگ تند یا جیغ استفاده کنید:

اگر می‌خواهید رنگ لباسی را زنده کنید، از این موارد استفاده کنید. به عنوان مثال شال ، روسری ، کراوات نارنجی یا مربع جیبی می تواند شما را در یک مانتو یا کت و شلوار سرمه ای متمایز کند. همچنین، یک کمربند آبی روی لباس سالمون می‌تواند انتخابی غیرعادی اما شیک باشد.

مقاله پیشنهادی: اکسسوری شیک دخترانه | ست کردن با لباس

3. برای استفاده از جواهرات از یک نوع فلز استفاده کنید:

با وجود اینکه جواهرات قسمت کوچکی از لباس شما را تشکیل می دهند ولی درخشش فلز به سرعت چشم را به خود جلب می کند.

استفاده از دو رنگ مختلف فلز می تواند باعث برخورد رنگ‌ها  و یا باعث شلوغی در ظاهر شما شود ، به خصوص اگر چند رنگ مختلف لباس پوشیده باشید.

انتخاب اکسسوری متناسب با رنگ لباس
استفاده از اکسسوری و جواهرات

نقره و پلاتین فلزاتی با رنگ سرد هستند، در حالی که طلا و برنز دارای رنگ گرم هستند.

4. توجه به پیامی که می خواهید، با انتخاب رنگ لباس های خود منتقل کنید.

دقت داشته باشید که انتخاب رنگ لباس شما پیامی برای افرادی که شما را نظاره می کنند ایجاد حس و پیام می کند. لذا در انتخاب رنگ لباس خود برای ارسال پیامی از هر جنسی که قصد شماست دقت کنید.

 • رنگ‌های زمینی و رنگ‌های گرم روشن و غیراشباع می‌توانند شما را دوستانه و قابل دسترس نشان دهند.
 • رنگ‌های قرمز روشن جلب توجه می کنند.
 • انتخاب رنگ های تیره و تک رنگ می توانند شما را محکم یا قدرتمند جلوه دهند.
 • اگر می خواهید کمتر مورد توجه قرار بگیرید، از رنگ های خاموش یا کم رنگ استفاده کنید.
 • رنگ های روشن و تند، به خصوص بنفش، ممکن است شما را خلاق تر نشان دهد.

جمع بندی و خلاصه:

 • تعیین رنگ مناسب برای شما می تواند دشوار باشد. اگر در انتخاب رنگ لباس مناسب و برازنده خود مطمئن نیستید، بهترین راه برای تشخیص آن این است که آن را امتحان کنید و بازخورد دیگران و خود را ببینید.
 • از انتخاب لباس هایی که خیلی به رنگ پوست شما نزدیک است، خودداری کنید.
 • وقتی دیگران از شما تعریف و تمجید می کنند به رنگ لباس هایی که پوشیده اید توجه کنید، به این دلیل که می تواند به شما ایده و سرنخ خوبی در مورد اینکه کدام رنگ به شما می‌آید، بدهد.
 • اگر لباس شما یک رنگ است، سعی کنید حجاب و روسری دقیقاً یک رنگ نداشته باشید. در عوض، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که همدیگر را تعریف می‌کنند: برای مثال اگر یک لباس مشکی با گلدوزی آبی پوشیده‌اید، یک روسری فیروزه‌ای بپوشید، نه مشکی.
 • بهترین رنگ خنثی برای شما، اغلب به رنگ موهای طبیعی شما نزدیک‌تر است.

مانتو کتی

699,000 تومان

کت شلوار زنانه

499,000 تومان
399,000 تومان
699,000 تومان

منبع : wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه