آموزش علامتهای شستشوی لباس ، 20 لیبل لباس

آموزش علامتهای شستشوی لباس ، لیبل لباس

آموزش علامتهای شستشوی لباس

آموزش علامتهای شستشوی لباس

لیبل چسبیده لباس

لیبل لباس

همه ی ما نمادهای شستشوی لباس را در لیبل‌هایی را که روی یقه ی لباس یا روی سردوز گوشه ی پایین لباس قرار دارد دیدیم ولی خیلی وقت ها معنی نمادهایی که روی این لیبل‌ها زده شده را متوجه نمیشویم. برای اینکه لباس هایتان به مدت طولانی در شرایط خوب باشند و جلوه خود را از دست ندهند، بهتر است بدانید که آن نمادهای گیج کننده لیبل های چسبیده به لباس شما چه معنایی دارند. مانتوهای تولیدی ابریشم با کیفیت و آسان شور به شما کیفیت و راحتی را تقدیم میکنند. این مقاله به شما کمک می‌کند تا لباس‌هایتان همیشه نو و دسته اول بنظر برسند پس با ما همراه باشید.

1- نمادهای شستشو

این نکته خیلی مهم است که در کنار استفاده از نوع و مقدار مناسب مواد شوینده ، انتخاب چرخه مناسب شستشوروی دستگاه برای جلوگیری از آسیب ، جمع شدن یا تغییر رنگ در هنگام تمیز کردن لباس ، امری حیاتی است.

دراصل رسیدن به دمای مناسب برای نتایج عالی شستشو مهم است ، زیرا انواع خاصی از پارچه ها، به روش‌ه‎ای مختلف مراقبت نیاز دارند.

برای شناخت انواع پارچه ما به شما مقاله انواع مختلف پارچه و معرفی آن‌ها برای لباس و مانتو ابریشم را پیشنهاد می‌کنیم.

نمادهای شستشو اغلب بر روی برچسب‌های داخل لباس به عنوان راهنما برای کمک به شما در انتخاب تنظیمات و درجه حرارت مناسب شستشو نشان داده شده است. برخی از پارچه ها بسیار ظریف هستند و بنابراین باید با آب سرد شسته شوند. این نماد توسط آرم یک سطل با دست و همچنین یک نقطه به معنای 30 درجه سانتیگراد (آب سرد) نشان داده می شود.

نمادهای قابل شستشو و غیرقابل شستشو و ...

Normall(نرمال): سطل پر از آب به شما می گوید استفاده از چرخه شستشوی طبیعی مشکلی ندارد.

Permanent press: این علامتهای شستشوی لباس یک سطل کامل با یک خط زیر است که به شما می گوید پارچه برای جلوگیری از چین و چروک و محافظت از شکل اصلی با مواد شیمیایی اصلاح شده است. اگر این نماد را دیدید ، از اتو کشیدن اجناس خودداری کنید.

Delicate/gentle(ظریف و ملایم): نماد ظریف / ملایم دارای دو خط در زیر سطل پر است. اگر این علامت را روی لیبل لباس خود دارید ، احتمالاً نوع پارچه‌ی لباس مورد نظر از جنس  پشم ، ابریشم یا انواع پازچه های ظریف دیگر است ، بنابراین همیشه از چرخه ظریف یا ملایم دستگاه خود استفاده کنید.

Hand wash(قابل شستشو با دست): اگر یک دست داخل یا بالای یک سطل کامل وجود دارد ، شستشو لباس مورد نظر را همیشه با دست انجام دهید و هرگز آن را داخل ماشین لباسشویی نیندازید. همچنین از یک ماده شوینده مناسب برای شستشو با دست استفاده کنید.

دمای شستشو به همراه عدد

Temperature(دما): نقاط داخل سطل برای هر یک از نمادهای بال که گفته شد، اطلاعاتی در مورد حداکثر درجه حرارت برای دوره شستشو به شما می دهد. یک نقطه نشان دهنده 30 درجه سانتیگراد ، دو نقطه به معنی 40 درجه سانتیگراد و سه نقطه 50 درجه سانتیگراد است. چهار نقطه به این معنی است که می توانید لباستان را  تا 60 درجه سانتیگراد ، پنج نقطه تا 70 درجه سانتیگراد و شش نقطه تا 95 درجه سانتیگراد بشویید. بعضی از برچسب ها به جای نقطه در داخل سطل یک عدد دارند. این عدد حداکثر دمای مجاز است.

Do not wash(غیر قابل شستشو): اگر روی سطل خط خورده است ، هرگز لباس را با ماشین یا دست شست وشو ندهید. این مورد فقط به طور خشک تمیز می شود.

Do not wring (غیر قابل چلاندن): اگر نماد پیچ ​​خورده ای وجود دارد ، هرگز لباس را با دست  نپیچید تا آب آن خارج شود.

2-نمادهای سفیدکننده/علامتهای شستشوی لباس

حرف “A” یا بدون حرف به معنای این است که هر نوع ماده شوینده‌ای می‌توانید استفاده کنید.

 حرف “P” یعنی هر نوع ماده‌ای می‌تواند استفاده شود. (“P” مخفف “perchlorethylene”، یک رایج‌ترین مواد پرکاربرد است.)

 حرف “F” فقط به معنای شوینده‌های بر پایه نفت است. (“F” مخفف “flammable” یا همان قابل اشتعال است)

 دایره‌ای با خط مورب در قسمت بیرونی به معنی خشک کردن بدون استفاده از بخار است.

 دایره با علامت ضربدر (x) یعنی خشک شویی نکنید.

نماد سفید کننده یک مثلث است. اگر این مورد روی علامتهای شستشوی لباس از پارچه لباس وجود دارد ، می توانید از سفید کننده در صورت لزوم برای سفیدتر شدن لباس های سفید استفاده کنید.

با این حال ، اگر یک مثلث با خطوط مورب در داخل آن مشاهده کردید ، این بدان معنی است که فقط با سفید کننده غیر کلریدی  می توان لباس را سفیدتر کرد. اگر مثلثی با ضربدری روی آن مشاهده کردید به این معنی است که لباس نمی تواند سفید شود و با این کار ممکن است پارچه آسیب ببیند یا رنگ آن تغییر کند.

از سفید کننده می توان برای سفید و روشن نگه داشتن ملحفه و پارچه و روشن شدن لباس یا پارچه سفید برای از بین بردن لکه ها یا خاک استفاده کرد. سه نوع اصلی سفید کننده وجود دارد. سفید کننده کلر ، سفید کننده اکسیژن و پراکسید هیدروژن. سفید کننده کلر رایج ترین ماده سفید کننده برای استفاده در لباسشویی است ، اگرچه برخی از پارچه ها به سفید کننده غیر کلر نیاز دارند. به لیبل مراقبت از لباس توجه کنید تا ببینید آیا باید مواد سفید کننده به مواد شوینده خود اضافه کنید یا بگذارید لباس در آب داغ خیس بخورد.

Non-chlorine bleach only( سفید‌کننده غیر کلری) : اگر یک نماد سفید کننده با دو خط مورب در داخل وجود دارد ، این بدان معنی است که در صورت لزوم فقط باید از سفید کننده غیر کلر استفاده کنید.

Do not bleach(از سفید کننده استفاده نکنید): یک مثلث با ضربدری روی آن به این معنی است که شما هرگز نباید از مواد سفید کننده برای آن لباس استفاده کنید.

پس از شستشوی لباس نیاز به خشک کردن و آویزان کردن آن دارید که در مقاله آموزش نمادهای خشکشویی و اتوی لباس داده شده است.

اگر به دنبال لباس‌ها و مانتوهای شیک هستید حتما به صفحه اینستاگرامی مانتو ابریشم سربزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه