آموزش 10 نماد خشکشویی و اتوی لباس ، لیبل لباس

آموزش 10 نماد خشکشویی و اتوی لباس ، لیبل لباس

نمادهای خشکشویی در لیبل لباس

نمادهای چسبیده روی لباس شما معانی خود را دارند. در مقاله آموزش نمادهای شستشوی لباس، نمادهای هنگام شسشوی لباس را برای شما توضیح دادیم. در این نوشته سه دسته دیگر نمادهای شستشوی لباس شامل نمادهای خشک‌شویی و خشک کردن را پس از شستشو و در هنگام خشک کردن آن و اتوکشی به آن نیاز دارید ذکر میکنیم. نمادهای خشک‌شویی اهمیت بسیاری از جهت حفظ و نگهداری لباس شما دارند.

آموزش شستن لباس با ماشین لباسشویی و خشکشویی

خواندن برچسب: قبل از شروع، بررسی کنید که برروی لباس ها دستورالعمل خاصی در مورد شستن با ماشین لباسشویی وجود دارد. برخی از لباس ها نیاز به شستشوی دستی یا درجه حرارت خاصی دارند. بنابراین، مطالعه برچسب ها و راهنمایی های تولیدکننده بسیار مهم است.

جداسازی لباس ها: لباس ها را بر اساس رنگ، نوع پارچه و سطح کثیفی که دارند جدا کنید. بهتر است لباس های سفید را جداگانه از لباس های رنگی شستشو کنید تا جلوگیری از انتقال رنگ.

خشک کردن لباس‌ها: پس از اتمام دوره شستشو، اتوما عمل خشکشویی انجام می شود، لباس‌ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید و آن‌ها را روی بند خشک کنید. برخی از لباس‌ها بهتر است به صورت آهسته خشک شوند.

آموزش 10 نماد خشکشویی و اتوی لباس ، لیبل لباس

نمادهای خشک کردن

نمادهای چسبیده روی لباس شما معانی خود را دارند. در مقاله آموزش نمادهای شستشوی لباس، نمادهای هنگام شسشوی لباس را برای شما توضیح دادیم. در این نوشته سه دسته دیگر نمادهای شستشوی لباس شامل نمادهای خشک‌شویی و خشک کردن را پس از شستشو و در هنگام خشک کردن آن و اتوکشی به آن نیاز دارید ذکر میکنیم. نمادهای خشک‌شویی اهمیت بسیاری از جهت حفظ و نگهداری لباس شما دارند.

یک مربع خالی نماد خشک شدن را نشان می دهد. تغییرات مختلف این نماد بهترین روش خشک کردن لباس را به شما می گوید. از آنجا که برخی از پارچه ها مانند توری ، پشم و ابریشم در خشک کن آسیب می بینند ، مهم است که قبل از قرار دادن لباس‌ها در  خشک کن ، لیبل مراقبت از لباس را بخوانید.

برای جلوگیری از جمع شدن ، سوزاندن یا آب رفتن لباس ، نمادهای خشک کن را دنبال کنید که به شما بهترین راه خشک کردن لباس را می‌گوید. با دانستن نمادهای معمول خشک کردن مانند مربع با یک دایره در آن (به معنای خشک شدن با خشک‌کن) از شوکه شدن هنگام مواجه با لباسی که چند سایز کوچکتر شده جلوگیری کنید.

Normal tumble dry

Normal tumble dry: یک دایره در داخل مربع به این معنی است که استفاده از چرخش نرمال خشک‌کن  استفاده کنید.

Permanent press dry: یک نماد خشک طبیعی با یک خط زیر نشان می دهد که شما باید از چرخه خشک دائمی استفاده کنید و از بخار و … استفاده نشود.

Delicate/gentle dry: اگر زیر دایره داخل مربع دو خط وجود دارد ، باید از چرخش ظریفو ملایم خشک کن استفاده کنید.

Heat setting( تنظیمات گرما): برای نمادهای بالا ممکن است نقاطی در داخل دایره وجود داشته باشد. بدون نقطه به این معنی است که هرگونه تنظیم گرما مناسب است ، در حالی که اگر دایره داخل مربع به طور کامل سیاه باشد (نقطه ای)  به این معنی است که فقط باید از تنظیمات بدون حرارت استفاده کنید. یک نقطه سیاه در داخل دایره به معنای استفاده از تنظیم گرمای کم است ، در حالی که دو نقطه تنظیم گرمای متوسط ​​را توصیه می کند وسه نقطه به این معنی است که استفاده از تنظیم گرمای زیاد مشکلی ندارد.

Line dry(خطی خشک کردن): یک مربع با یک خط منحنی در بالا به این معنی است که شما باید لباس را آویزان کنید تا خشک شود.

Drip dry(خشک شدن قطره‌ای): مربع با سه خط عمودی در داخل آن به این معنی است که پس از شستن آویزان می شود و بدون چین و چروک خشک می شود.

Dry flat(صاف خشک کردن): اگر مربع دارای یک خط افقی در داخلش باشد ، به این معنی است که باید لباس را برای خشک شدن صاف قرار دهید.

In the shade( در سایه): اگر مربع دارای دو خط مورب در گوشه بالا سمت چپ باشد ، باید در سایه خشک شود که می‌تواند به صورت خطی و … باشد.

Do not dry(نیازی به خشک کردن ندارد): مربعی که روی آن ضربدری وجود دارد  معمولاً با نماد غیر قابل شستشو همراه است و به این معنی است که نیازی هم به خشک کردن ندارد چون قابل شستشو نیست.

Do not tumble dry(بدون استفاده از خشک‌کن):  این نماد به این معنی است که شما هرگز نباید لباس را  با خشک کن، خشک کنید.

اصول شستن مانتو مجلسی

شستن مانتو مجلسی چه اصولی دارد؟ افراد معمولا پیش از اینکه به مهمانی بروند به طرز وسواس گونه ای تمایل دارند برای خوش استایل بودن برنامه ریزی کنند

نمادهای اتو کشیدن

نماد اتو به شما می گوید که اتو کشیدن برای لباس مورد نظر خوب است ، چه اتو خشک باشد و چه همراه با بخار استفاده شود. برخی از پارچه ها نیاز به اتو کشیدن دارند در حالی که برخی دیگر مانند پارچه های ظریف مانند ابریشم آسیب می بینند. حتی پارچه هایی وجود دارد که هنگام اتو کردن به تنظیمات خاصی احتیاج دارند در حالیکه سایر پارچه‌ها  در هر تنظیم دمایی خوب اتو می شوند. اگر هیچ نقطه ای روی نماد اتو وجود ندارد ، به این معنی است که می توانید پارچه خود را در هر تنظیم دمایی اتو کنید. اگر موردی بیش از اتو کشیدن به بخار نیاز داشته باشد ، دو یا چند نقطه روی تصویروجود خواهد داشت زیرا به تنظیمات دمای بالاتر نیاز دارد.

 

High temperature(دمای بالا) : سه نقطه درون نماد اتو به این معنی است که اتو کشیدن در دمای حداکثر 200 درجه سانتیگراد مشکلی به وجود نمی‌آورد.

Medium heat(دمای متوسط): دو نقطه در داخل اتو بدان معنی است که خوب است اتو لباس خود را در دمای حداکثر 150 درجه سانتیگراد انجام دهید.

Low heat( دمای کم): یک نقطه داخل اتو به این معنی است که اتو کشیدن تا 110 درجه سانتیگراد مشکل ندارد.

No steam(بدون بخار): اتوی خط خورده که بخار از زیر آن خارج می شود به این معنی است که هنگام اتو کردن از استفاده از تنظیم بخار خودداری کنید.

Do not iron(غیر قابل اتو): نماد اتو خط خورده به این معنی است که شما نبه هیچ‌وجه نباید لباس را اتو کنید.

قیمت رنگ كردن لباس در خشکشویی 

نمادهای خشکشویی

اگر دایره ای روی لیبل لباس یا پارچه شما وجود دارد ، به این معنی است که خشکشویی برای آن کالا توصیه می شود. اگر می خواهید لباس خود را به صورت حرفه ای خشک‌شویی کنید ، ابتدا نگاهی به برچسب آن بیندازید زیرا ممکن است مناسب نباشد. اگر لباس شما برای خشکشویی مناسب نیست ، دایره ای را مشاهده می کنید که روی « خط خورده است. در صورت مجاز به خشکشویی، در این لیبل همچنین دستورالعملی برای اینکه چه نوع حلالی استفاده شود، وجود دارد. دانستن نمادهای خشکشویی لباس شما باعث می شود خشکشویی لباس شما بدون آسیب رساندن به لباس به بهترین نحو انجام شود.

Any solvent(هر نوع حلالی): نشانه‌ی A در داخل دایره به این معنی است که می توانید با استفاده از هر حلال ، مورد را با استفاده از چرخش معمولی خشک‌شویی کنید.

No Trichloroethylene(بدون تری کلرواتیلن): P در داخل دایره به معنای خشک‌شویی با چرخش معمولی با هر حلال به جز تری کلرواتیلن است.

Petroleum solvent only(تنها مواد نفتی): F در داخل دایره به معنای خشک‌شویی کردن با چرخش معمولی تنها با حلال‍هایی از نوع مواد نفتی قابل استفاده است.

Short cycle(چرخش کوتاه): یک دایره با یک خط در گوشه پایین سمت چپ به معنی خشک‌شویی با قرار دادن تنظیمات برو چرخش کوتاه است.

Reduced moisture(کاهش دادن رطوبت): اگر خط در گوشه بالا و سمت چپ است ، خشک‌شویی باید در درجه کم رطوبت انجام شود.

Low heat(دمای پایین): یک خط در گوشه پایین سمت راست به معنای خشک‌شویی با درجه حرارت است.

No steam finishing(بدون استفاده از بخار در پایان کار): یک خط در گوشه بالا سمت راست به این معنی است که نباید از در اتمام کار از بخار استفاده شود.

No dry clean(غیرقابل خشک‌شویی): دایره خط خورده به این معنی است که شما نباید لباس یا پارچه  را خشک شویی کنید.

پیش خرید
699,000 تومان
499,000 تومان
378,000 تومان499,000 تومان
399,000 تومان
499,000 تومان
499,000 تومان

بهترین خشکشویی تهران

خشکشویی آهار زعفرانیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه