دانستنی‌های لباس

شستن لباس با دست ،۴ مرحله مهم

[vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

مقدمه:

همونجوری که میدونیم شستن لباس با دست یکم کار اضافی حساب می شود ، اما کاری ست که ارزش آن را دارد. در این مقاله سعی کرده ایم نحوه شستن صحیح لباس ها با دست را بیاوریم تا باعث شود کمد لباس هایتان جان تازه ای بگیرد. پس برای یادگیری تکنیک های مختلف شستن دستی لباس و اینکه هنگام کار با پارچه های مختلف چگونه باید مراقب آنها باشید ، با ما همراه باشید.

اصول اولیه شستن لباس با دست

اول از همه باید یاداوری کنیم که همیشه برچسب یا لیبل قرار گرفته روی لباس را از نظر راهنمایی بررسی کنید. اگر لباس شما دارای نماد شستشوی دستی است، دستورالعمل هایی که در این مقاله اورده شده را برای تمیز کردن لباس با دست دنبال کنید اینکه کدام نماد به معنی شستشو با دست است در مقاله آموزش نمادهای شستشوی لباس توضیح داده شده است. اگر روی برچسب نوشته شده است “فقط خشک شویی” ، از شستن آن در خانه خودداری کنید همچنین در مورد نمادهای خشک‌شویی در مقاله مربوط به آن توضیح داده شده است.

اگر روی برچسب نوشته شده است “خشک شویی” ، ممکن است بخواهید لباس ها را با دست شستشو دهید. قبل از اینکه لباس را با دست بشویید ، ابتدا یک منطقه کوچک که در معرض دید قرار نمیگیرد را بررسی کنید تا از ثابت بودن رنگ لباس یعد از شستشو اطمینان حاصل کنید.

هر نوع پارچه ای (کتان، ابریشمی و …) نیاز به مراقبت های مخصوص خود را دارند. وسایلی مانند لباس های زیر که ظریف هستند ، ژاکت های پشمی و بلوزهای ابریشمی ممکن است هنگام شستن با دست ، رنگ و شکل خود را به بهترین شکل حفظ کنند. همچنین لباس کودک می تواند نیازهای ویژه ای برای شستن با دست داشته باشد. لباس های ابریشمی در صورت داشتن رنگ روشن ، طرح دار یا تیره نباید شسته شوند ، زیرا ممکن است رنگ آنها پس دهد.

مراحل شستن لباس با دست :

هر نوع لباسی را نمی توان به داخل ماشین لباسشویی انداخت. به عنوان مثال لباس های ظریف و حساس یا  طبق لیبل موجود روی  لباس که علامت “شستشو با دست”  روی آن وجود دارد، این دستورالعمل های گام به گام و ساده برای شستن لباس با دست را دنبال کنید.

گام اول: خواندن برچسب یا لیبل لباس

در ابتدا برای توصیه های خاص محصول در مورد شستن لباس با دست ، برچسب یا لیبل لباس را بخوانید. سپس بهترین مواد شوینده را برای شستن لباس ها با دست انتخاب کنید. اگر هیچ برچسب مراقبتی وجود ندارد ، می توانید یک ماده شوینده یا مایع ظرفشویی ملایم انتخاب کنید.

 

گام دوم: پر کردن لگن، سینک یا وان با آب

لگن، وان یا سینک ظرفشویی را با دمای توصیه شده ای که روی برچسب لباس موجود است از آب پر کنید. اگر هیچ برچسب مراقبتی وجود ندارد نگران نباشید می توانید آب خنک تا ولرم را انتخاب کنید. حدود یک قاشق چای خوری مواد شوینده به آب اضافه کنید. اگر یک لباس بزرگ یا چند لباس را با دست می شویید ، به مواد شوینده بیشتری نیاز دارید. کار با مواد شوینده و شستن لباس با دست ممکن است برای دستان شما حساسیت ایجاد کند لذا حتما از دستکش برای این کار استفاده کنید.

گام سوم: غوطه ور کردن و خیساندن لباس

لباس را در آبی که حاوی مواد شوینده است غوطه ور کرده و خیس کنید. از حرکات ملایم دست برای خیس کردن لباس استفاده کنید. از کارهایی مانند  مالیدن یا پیچاندن که باعث کشش یا آسیب دیدن پارچه می شود خودداری کنید. در ضمن شما می توانید وسایل لباس شویی با دست را در بازار پیدا کنید و از آن ها بهره ببرید پیدا کنید ، اما اگر مرتباً لباس ها را با دست نمیشویید ، تهیه آن ها ضرورتی ندارد.

غوطه ور کردن لباس در آب برای شستن لباس با دست

گام چهارم: شستن با آب تمیز و تکرار این بخش

سینک یا وان را تخلیه کرده و دوباره آن را با آب تمیزخنک پر کنید. لباس را به بالا و پایین در آب فشار دهید تا تمام مواد شوینده از آن خارج شوید. اگر مطمئن نیستید ، لباس را بو کنید تا مطمئن شوید دیگر رایحه ای ندارد. در صورت لزوم این کار را با آب تمیز تکرار کنید.

 

منبع: وبلاگ bhg[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.